ایمیل : info@dorsaplusprofile.com
شماره تماس : 09122012776

خدمات رنگ پودری پروفیل آلومینیوم

group upvc window profiles frames with several color 1
دسته بندی مقالات
برچسب ها

نگاهی به اطرافتان بیندازید. می بینید که پروفیل آلومینیوم در رنگ ها و طرح های مختلفی در اطراف شما و برای استفاده های متنوعی وجود دارد. حتما برایتان سوال ایجاد شده که پروفیل آلومینیوم چگونه رنگ می شود. یکی از روش های رنگ کردن آلومینیوم، ارائه خدمات رنگ پودری پروفیل آلومینیوم است که مراحل خاص خود را دارد. با ما همراه شوید تا اطلاعات بیشتری از این روش در شرکت درساپلاس به دست آورید.

رنگ های کوره ای به چه نوع رنگ هایی گفته می شود؟

رنگ های کوره ای بعد از آن که بر روی سطوح مورد نظر قرار می گیرند و خشک می شوند، پایدار نیستند به همین دلیل ما آن ها را داخل کوره قرار می دهیم تا سطح رنگ آمیزی شده مانند سرامیک شده و به خوبی پایدار شود. در شرکت درساپلاس بر روی سطح پروفیل آلومینیوم از رنگ ها و طرح های بسیار متنوعی استفاده می شود و همین مسئله مهم ترین دلیل محبوبیت پروفیل های ما در بین مصرف کنندگان می باشد.

ما برای رنگ های کوره ای از دو نوع رنگ استفاده می کنیم که عبارتند از: رنگ های مایع و رنگ های پودری. رنگ های مایع تنوع خیلی کمی در ایجاد طرح های مختلف دارند به همین دلیل در شرکت ما بیشتر تمرکز بر روی استفاده از رنگ پودری می باشد و این چیزی است که می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم.

رنگ پودری مورد استفاده در درساپلاس، چیست؟

همانطور که گفتیم یکی از روش های مهمی که در رنگ آمیزی پروفیل آلومینیومی در شرکت درساپلاس به کار گرفته می شود، روش رنگ پودری یا الکترواستاتیک می باشد. ما در این روش از ترکیبات پلیمری به صورت پاشش پودرهای پلی استر (PE) و اپوکسی – پلی استر (MX) و … به روش الکترواستاتیک بر روی سطوح آلومینیومی و فرآوری پودر به وسیله کوره های حرارتی در دمای 180 تا 200 درجه سانتی گراد استفاده می کنیم.


         جهت مشاوره در زمینه رنگ پودری الکترواستاتیک انواع پروفیل آلومینیوم  با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

 

روش به کارگیری رنگ پودری بر روی پروفیل آلومینیومی در درساپلاس

شرکت درساپلاس در این روش به سطح آلومینیوم بار منفی یا کاتد و به رنگ پودری بار مثبت یا آند القا می کند. در این صورت بعد از آن که ما رنگ مورد نظر شما را بر روی پروفیل آلومینیوم می پاشیم به سرعت، رنگ به شکل یکنواخت سطح را پوشش می دهد. بعد از آن که سطح مورد نظر به صورت کامل پوشش داده شد بقیه رنگ پودری در دستگاه باقی می ماند و برای دفعات بعدی مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از این مرحله هنوز رنگ پایداری کامل ندارد به همین دلیل ما پروفیل های رنگ شده را در کوره های حرارتی قرار می دهیم تا بعد از پخت، حالت سرامیکی و پایدار به خود بگیرد و با کیفیت بسیار بالا برای استفاده شما عزیزان آماده شود.

زیرسازی رنگ های پودری یا الکترواستاتیک در درساپلاس

ما در شرکت درساپلاس تمام تلاش خود را می کنیم تا پروفیل های آلومینیومی با رنگ دلخواه شما و با بالاترین سطح کیفیت تولید نماییم. به همین دلیل برای آن که مقاومت و کیفیت رنگ آن ها را بالا ببریم قبل از مرحله پاشش رنگ، پروفیل خام را با استفاده از موادی مانند کرومات و یا آنادایز زیر سازی می کنیم، تا مقاومت آن ها را در برابر نور خورشید و شرایط مختلف آب و هوایی بالا ببریم. از همین رو شما در هر منطقه جغرافیایی که زندگی می کنید می توانید از پروفیل های آلومینیومی ما که با روش رنگ پودری رنگ آمیزی شده اند، استفاده نمایید و نگران کاهش کیفیت آن نباشید.

انواع زیر سازی رنگ پودری یا الکترواستاتیک کدامند؟

می دانید که فلز آلومینیوم در صورت مجاورت با هوا، اکسید می شود و لایه ای از ALO سطح آن را می پوشاند. این پوشش باعث می شود پایداری رنگ بر روی آن تا حد زیادی کاهش یابد تا جایی که رنگ به صورت ورقه ای از سطح مورد نظر جدا خواهد شد. با در نظر گرفتن این نکته بسیار مهم متخصصین درساپلاس با کمک دو روش، سطح آلومینیوم را برای رنگ آمیزی آماده می کنند. این دو روش عبارتند از موارد زیر:

در یک روش ما با استفاده از ماده ای به نام کروم بر روی سطح آلومینیوم زیر سازی را انجام می دهیم. البته این ماده خیلی سمی است و اگر به آب های زیر زمینی نشت کند باعث ایجاد خسارت و آسیب به محیط زیست می شود. به همین دلیل در مجموعه ما خیلی کم از این روش استفاده می شود.

  • روش دیگر برای زیر سازی، آنادایز کردن نام دارد. در این روش ما لایه پایداری از اکسید آلومینیوم بر روی سطح مورد نظر ایجاد می کنیم و سپس خیلی راحت پروفیل ها را رنگ آمیزی می کنیم.
powder coating metal parts factory

مراحل مهم رنگ آمیزی پروفیل ها با رنگ پودری

شرکت درساپلاس برای رنگ آمیزی پروفیل های آلومینیومی به کمک رنگ پودری 4 مرحله مهم را پشت سر می گذارد که عبارتند از:

  • آماده سازی، شستشو و خشک کردن
  • رنگ آمیزی
  • انتقال پس از رنگ آمیزی
  • قرار گیری در کوره

مرحله آماده سازی و شستشو

ما در این مرحله پروفیل ها را از داخل تونل شستشو و اسپری مواد، عبور می دهیم تا لایه برداری اسیدی و قلیایی را بر روی هر کدام از آن ها انجام دهیم. مزیتی که این روش نسبت به غوطه وری دارد این است که مواد آلاینده توسط فیلتر های مختلف که در مسیر جریان انتقال وجود دارد، تصفیه می شوند و مواد بالانس شده و عاری از هر نوع آلودگی را با فشار به پروفیل ها اسپری می کنیم و در آخر آن ها را با آب مقطر شستشو می دهیم.

 

مرحله رطوبت گیری

در این مرحله هوای گرم کنترل شده (60 درجه) را به صورت کاملا یکنواخت و در زمان یکسان به پروفیل ها می رسانیم تا عمل رطوبت گیری آن ها انجام شود. این مراحل پشت سرهم و با سرعت انجام می شوند و پروفیل ها به قسمت اسپری رنگ منتقل می شوند. ما این مراحل را برای تثبیت رنگ و افزایش عمر و ماندگاری آن انجام می دهیم تا پروفیل های رنگ آمیزی شده با کیفیتی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

کابین های رنگ

در این مرحله 48 گان اتومات وظیفه دارند رنگ را در دو کابین به پروفیل ها اسپری کنند. تعداد بالای گان ها باعث می شود رنگ به صورت یکنواخت و در تمامی قسمت های پروفیل اسپری شود.

قرار گیری در کوره

بعد از آن که رنگ پودری را بر روی پروفیل های آلومینیومی اسپری کردیم، آن ها را وارد کوره می کنیم تا مطابق با پارامترهای استاندارد در طی مسیر صد متری، رنگ ها حرارت ببینند. ما با این کار ماندگاری و کیفیت رنگ پودری را افزایش می دهیم تا پروفیل هایی با دوام در هر شرایط آب و هوایی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

مزایای رنگ پودری پروفیل آلومینیوم

ما با ارائه خدمات رنگ پودری مناسب برای پروفیل های آلومینیوم در کرج، سعی داریم بالاترین سطح کیفیت را در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که گفتیم رنگ پودری دارای مزایایی است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

  • پروفیل های رنگ شده با روش رنگ پودری، مقاومت بسیار بالایی در برابر اشعه uv خورشید و شرایط بد آب و هوایی دارد.
  • پروفیل های رنگ شده با این روش، سطحی براق و صاف دارند در نتیجه زیبایی آن ها باعث زیباتر شدن نمای ساختمان می شود و ظاهری مدرن و شیک را به آن می دهد.
  • تنوع رنگ و طرح این روش بسیار بالاتر از سایر روش ها است.
  • این نوع پر.فیل های رنگ شده قابلیت شستشو نیز دارند.
  • این روش رنگ آمیزی آسیبی به محیط زیست نمی رساند و خطرناک نیست.

مجموعه درساپلاس با در نظر داشتن تمامی این مزایا و ویژگی های بسیار عالی سعی می کند پروفیل های آلومینیومی بسیار با کیفیت طبق سلیقه و درخواست شما تولید کند تا زیبایی ساختمان شما چندین برابر شود.

اگر می خواهید پروفیل های آلومینیومی ساختمان شما نیز از این ویژگی ها برخوردار باشند، می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید و پس از کسب اطلاعات لازم، سفارش خود را بدهید و محصولی بسیار با کیفیت و با دوام تحویل بگیرید.

 

ارائه خدمات رنگ پودری در درساپلاس

ارائه خدمات رنگ پودری، مناسب برای پروفیل های آلومینیوم در درساپلاس با استفاده از مدرن ترین و جدید ترین دستگاه های اتوماتیک انجام می شود تا با ارائه بهترین خدمات در این زمینه رضایت شما عزیزان را جلب نماید. ما با زیر سازی مناسبی که انجام می دهیم، با گان های اسپری متعددی که داریم، با طولانی بودن مسیر کوره و … کیفیت بی نظیری را در پروفیل های رنگ شده ایجاد می کنیم. متخصصین درساپلاس طبق معیار های روز دنیا و با دستگاه های پیشرفته ای که داریم، سفارشات شما را با دقت زیاد آماده می کنند تا در زمان مناسب در اختیار شما قرار گیرند.

 

اکنون می دانید که در درساپلاس پروفیل های آلومینیومی چگونه با استفاده از رنگ پودری رنگ آمیزی و آماده تحویل به شما می شوند. در صورتی که به دنبال کیفیت و زیبایی ساختمان خود هستید باید بهترین ها را انتخاب کنید. درساپلاس همیشه آماده دریافت سفارشات شما عزیزان است پس وقت را تلف نکرده و با کارشناسان ما تماس بگیرید.