ایمیل : info@dorsaplusprofile.com
شماره تماس : 09122012776

پروفیل آلومینیوم ترمال بریک

خانه    پروفیل آلومینیوم ترمال بریک
DT300

Code: DT300

وزن تقریبی هر شاخه 1/7494 کیلوگرم/متر

DT301

Code: DT301

وزن تقریبی هر شاخه 1/142 کیلوگرم/متر

DT302

Code: DT302

وزن تقریبی هر شاخه 0/4346 کیلوگرم/متر

DT303

Code: DT303

وزن تقریبی هر شاخه 0/911 کیلوگرم/متر

DT304

Code: DT304

وزن تقریبی هر شاخه 1/289 کیلوگرم/متر

DT305

Code: DT305

وزن تقریبی هر شاخه 1/531 کیلوگرم/متر

DT306

Code: DT306

وزن تقریبی هر شاخه 1/501 کیلوگرم/متر

DT307

Code: DT307

وزن تقریبی هر شاخه 1/796 کیلوگرم/متر

DT308

Code: DT308

وزن تقریبی هر شاخه 1/499 کیلوگرم/متر

DT309

Code: DT309

وزن تقریبی هر شاخه 0/293 کیلوگرم/متر

DT310

Code: DT310

وزن تقریبی هر شاخه 1/461 کیلوگرم/متر

DT311

Code: DT311

وزن تقریبی هر شاخه 1/855 کیلوگرم/متر

DT314

Code: DT314

وزن تقریبی هر شاخه 1/055 کیلوگرم/متر

DT315

Code: DT315

وزن تقریبی هر شاخه 0/1378 کیلوگرم/متر

DT316

Code: DT316

وزن تقریبی هر شاخه 1/748 کیلوگرم/متر

DT317

Code: DT317

وزن تقریبی هر شاخه 1/892 کیلوگرم/متر

پروفیل آلومینیوم ترمال بریک به عنوان، بهترین و باکیفیت ترین انتخاب ممکن برای سازندگان و طراحان ساختمان می باشد. در هر ساختمانی درب و پنجره ها هم جنبه زیبایی دارند و هم آن که آسایش اهل منزل را فراهم می کنند. درب و پنجره ها با سیستم های مختلفی تولید می شوند که یکی از آن ها سیستم ترمال بریک نام دارد. ممکن است نام این سیستم را شنیده باشید اما برای آشنایی دقیق تر با این اصطلاح و ویژگی ها و مزایایی که این سیستم دارد، حتما به ادامه مطالب توجه فرمایید.

پروفیل آلومینیوم ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک (Thermal Break) در اصطلاح به معنای شکست حرارتی می باشد که مانعی در راه ورود و عبور حرارت به حساب می آید. ترمال بریک عنصر و عاملی است که بین دو ماده رسانا قرار می گیرد تا از جریان انرژی بین این دو ماده رسانا کاسته و یا به طور کلی جلوگیری نماید. به بیان دیگر پروفیل آلومینیوم ترمال بریک سیستم عایق حرارتی محسوب می شود که از انتقال گرما بین دو سازه یا دو محیط جلوگیری می کند.

انواع پروفیل آلومینیومی ترمال بریک

پروفیل‌ آلومینیومی ترمال بریک، که قابل تولید از آلیاژها و مقاطع مختلف نیز می باشند، یکی از اجزای اساسی نماهای شیشه‌ای می‌باشند. این پروفیل‌های آلومینیومی با استفاده از ترمال بریک، به عنوان جزئی اساسی از نما، به خوبی قابل مشاهده هستند.

این پروفیل‌ها، با تنوع در ظاهر، می‌توانند متفاوت به نظر بیایند، اما خاصیت شکست حرارتی مشترکی دارند که آنها را به عنوان عایقی کارآمد در برابر انرژی، رطوبت و آلودگی خارجی تقویت می‌کند. به همین دلیل، از نظر اقتصادی، استفاده از این پروفیل‌ها برای کارفرما بسیار مقرون به صرفه است.

با توجه به ویژگی‌های مختلف و نیازهای متفاوت، بهتر است پروفیل‌های ترمال بریک را بر اساس سه معیار زیر دسته‌بندی کنیم:

۱. نوع رنگ:

پروفیل‌ آلومینیومی ترمال بریک در رنگ‌های مختلفی ارائه می‌شوند، از جمله رنگ‌های سفید، مشکی، نقره‌ای و غیره. انتخاب رنگ متناسب با طراحی و نیازهای ساختمانی مهم است.

۲. نوع بازشو:

پروفیل‌ آلومینیومی ترمال بریک می‌تواند دارای انواع مختلف بازشو باشد، از جمله بازشوی دو جداره، بازشوی تک جداره، بازشوی سایشی و غیره. انتخاب نوع بازشو بسته به نیازهای استفاده و شرایط محیطی مورد نظر انجام می‌شود.

۳. ساخت:

پروفیل‌ ترمال بریک ممکن است از جنس‌ها و فنرهای مختلفی تولید شود، از جمله آلومینیوم، PVC، فولاد و غیره. انتخاب جنس و ساختار مناسب با توجه به عوامل مانند استحکام، وزن، قیمت و دوام اهمیت دارد.

این تقسیم بندی می‌تواند به کاربران کمک کند تا پروفیل ترمال بریک مناسب با نیازهای خود را انتخاب کنند و از بهره‌وری و اقتصادی بالایی برخوردار شوند. پروفیل آلومینیومی ترمال بریک را دو نوع مختلف دارند:

  • پروفیل آلومینیومی ترمال بریک سری 60
  • پروفیل آلومینیومی ترمال بریک سری 77

پروفیل آلومینیومی ترمال بریک را از کجا تهیه کنیم؟

بدون شک درسا پلاس بزرگترین تولید کننده انواع پروفیل های آلومینیومی می باشد. شما می توانید برای سفارش انواع مختلف پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک، به دانش، تخصص و تجربه ما در درسا پلاس اطمینان کنید و شاهد نتایج رضایت بخش باشید.

اهمیت استفاده از درب و پنجره دوجداره با سیستم ترمال بریک

با توجه به توضیحاتی که درباره سیستم ترمال بریک دادیم، اکنون می دانید که چرا باید از درب و پنجره هایی استفاده کنید که مجهز به این سیستم هستند. درب و پنجره هایی که دارای سیستم ترمال بریک هستند از هدر رفتن انرژی و اتلاف آن جلوگیری می کنند و در صورتی که دو جداره باشند این مزیت افزوده خواهد شد. در صورتی که در منازل و اتاق های خود از این نوع درب و پنجره استفاده کنید می توانید شاهد کاهش هزینه های گاز و برق باشید.

علاوه بر این، عایق بندی بسیار مناسب این نوع درب و پنجره، از ورود آب، رطوبت، گرد و غبار و سر و صدا به داخل اتاق نیز جلوگیری می کند. همه این مسائل در کنار هم باعث شده درب و پنجره دو جداره با سیستم ترمال بریک در بین مردم جزء محبوب ترین ها به حساب بیاید.

مزایای درب و پنجره با سیستم ترمال بریک چیست؟

درب و پنجره هایی که بر اساس سیستم ترمال بریک ساخته می شوند دارای مزایای بسیار خوبی هستند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ظرافت و زیبایی

از آن جایی که درب و پنجره های ترمال بریک از جنس آلومینیوم هستند تمامی مزیت ها و ویژگی های یک پنجره آلومینیومی را دارند به اضافه یک سری ویژگی های بیشتر. به عنوان مثال ظرافت و زیبایی در بین آن ها امری مشترک است که در زیبایی نمای منازل تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین وزن این نوع درب و پنجره ها کم است در نتیجه فشار کمی به سازه وارد می کنند.

استحکام و مقاومت زیاد

استحکام درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک بسیار بالا است و می تواند وزن سنگین شیشه ها را تحمل کند در نتیجه برای نصب شیشه های دو جداره بسیار مناسب می باشند.

عایق بندی زیاد

درب و پنجره هایی که دارای سیستم ترمال بریک هستند در برابر گرما، سرما، گرد و غبار، آب و رطوبت و سر و صدا عایق بندی بسیار بالایی دارند در نتیجه استفاده از آن ها باعث کاهش مصرف انرژی و افزایش آرامش در داخل اتاق خواهد شد.

طول عمر زیاد

طول عمر این نوع پنجره ها زیاد است در نتیجه نیازی به تعویض زود هنگام آن ها نیست. از همین رو با خرید و نصب این پنجره های ترمال بریک در هزینه های اقتصادی خود صرفه جویی خواهید کرد.

جلوگیری از هدر رفتن انرژی

پنجره های آلومینیومی با سیستم ترمال بریک مانع از هدر رفتن و اتلاف انرژی خواهند شد. البته در صورتی که پنجره های آلومینیومی معمولی داشته باشید این اتفاق برای شما نخواهد افتاد و در فصول سرد سال گرمای داخل اتاق به بیرون منتقل خواهد شد و این مسئله باعث مصرف زیاد انرژی می شود و هزینه های شما را در بخش مصرف گاز و برق بالا می برد.

درب و پنجره ترمال بریک با آلومینیومی چه تفاوتی دارد؟

آلومینیوم فلزی فراوان، سبک و زیبا است و استحکام و مقاومت خوبی دارد. این فلز می تواند در شرایط محیطی و آب و هوایی مختلف دوام داشته باشد. به خاطر همین ویژگی های بسیار خوب است که در ساختمان سازی و صنعت از فلز آلومینیوم استفاده های زیادی می شود. اما یک عیب بسیار مهم آلومینیوم رسانا بودن آن است یعنی این فلز سرما و گرما را به میزان زیادی از خود انتقال می دهد.

در ساختمان سازی مدرن توجه زیادی به بحث انرژی و جلوگیری از اتلاف آن می شود به همین دلیل سعی می شود به روش های مختلف جلوی هدر رفتن انرژی گرفته شود. از همین رو برای رفع این عیب آلومینیوم، سیستم ترمال بریک پدید آمد.

درب و پنجره هایی که سیستم ترمال بریک دارند علاوه بر آن که دو جداره هستند، در ساختار آن ها از پروفیل های بخصوصی استفاده می شود که در بین پروفیل های آلومینیومی آن، از تیغه های پلی آمید استفاده می شود تا باعث شکست حرارتی شود و از انتقال حرارت جلوگیری شود. به همین خاطر بیشتر افراد سعی می کنند در ساختمان ها و منازل خود از این سیستم کمک بگیرند تا هم زیبایی و ظرافت درب و پنجره آلومینیومی را داشته باشند و هم آن که از انتقال حرارت و اتلاف انرژی جلوگیری نمایند.

قیمت درب و پنجره با سیستم ترمال بریک چقدر است؟

معیار های مختلفی بر قیمت درب و پنجره ترمال بریک تاثیر دارد. ابعاد این نوع درب و پنجره بر حسب مترمربع، وزن پروفیل آلومینیوم، یراق آلات مورد استفاده در آن ها، تجهیزات و لاستیک هایی که برای آب بندی و عایق بندی آن نیاز است، شیشه تک جداره یا دو جداره و … همگی بر قیمت درب و پنجره های ترمال بریک تاثیر گذار است. به همین دلیل برای اطلاع از قیمت دقیق محصول مورد نظر خود باید با کارشناسان مربوطه در این زمینه تماس بگیرید.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات خوبی درباره درب و پنجره با سیستم ترمال بریک در اختیار شما قرار دهیم. اکنون شما می دانید که این سیستم چه ویژگی ها و مزایایی دارد در نتیجه می توانید انتخابی دقیق تر و با کیفیت تری داشته باشید.