ایمیل : info@dorsaplusprofile.com
شماره تماس : 09122012776

پروفیل های لیفت و اسلاید

خانه    پروفیل های لیفت و اسلاید

پنجره ها انواع مختلفی دارند و عملکرد های آن ها نیز با هم تفاوت دارد. سیستم لیفت کشویی یکی از انواع سیستم هایی است که محبوبیت زیادی هم دارد. دانستن ویژگی ها و مزایای این نوع پنجره باعث می شود بتوانید انتخابی صحیح داشته باشید. به همین دلیل می خواهیم در ادامه بیشتر به این محصول پر کاربرد بپردازیم. با ما همراه باشید.

درب و پنجره لیفت کشویی چیست؟

خیلی از افراد دوست دارند اتاقشان پنجره هایی داشته باشد که از ورود سر و صدا و آلودگی  ها به داخل اتاق جلوگیری کند و هنگام باز کردن فضای زیادی را اشغال نکند. درب و پنجره لیفت کشویی این دو ویژگی مهم را با هم دارد به همین دلیل مورد توجه افراد زیادی واقع شده است. شما در صورتی که درب یا پنجره ای به سمت حیاط خانه دارید و یا آن که فضای منزل تان کم است و نمی خواهید بیش تر از این فضا را اشغال کنید می توانید از این نوع درب و پنجره استفاده نمایید.

نحوه عملکرد پنجره با سیستم لیفت کشویی

پنجره هایی که دارای سیستم لیفت کشویی هستند هوابندی با کمک لاستیک های epdm انجام می شود. یراق این نوع پنجره مخصوص است و مناسب برای درب و پنجره های lift & slide می باشد و عملکرد آن به این صورت است که در زمان باز و بسته کردن آن ابتدا از محل خود خارج می شود، لاستیک ها را از پروفیل جدا می کند و خیلی راحت در سطح لنگه حرکت می کند و بعد از بسته دستگیره دوباره درگیر می شود.

سیستم لیفت کشویی چه مزایایی دارد؟

پنجره های لیفت کشویی و یا لیفت اند اسلاید ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود را دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • بازشوی این نوع درب و پنجره بسیار راحت و روان است زیرا غلطک هایی سوار بر روی دو ریل چند منظوره دارد.
 • برای ساختمان نمایی یک تکه ایجاد خواهد کرد.
 • ظاهر این پنجره ها بسیار شیک و زیبا است.
 • زمانی که این درب و پنجره ها باز هستند فضای کمی را اشغال می کنند.
 • پروفیل مورد استفاده در درب و پنجره لیفت اند اسلاید سنگین تر از مدل کشویی است.
 • وقتی که این درب و پنجره را قفل کنیم درزگیر های آب و هوا در چهار طرف فعال شده و از ورود آب و رطوبت و سر و صدا به داخل اتاق جلوگیری می کند.
 • عایق بندی بالایی در برابر گرما، سرما، آب، رطوبت و سر و صدا دارد.
 • امکان نصب شیشه های خاص از جمله ضد گلوله بر روی درب و پنجره لیفت اند اسلاید وجود دارد.
 • قطر قاب یا فریم درب و پنجره لیفت اند اسلاید 12 تا 16 سانتی متر می باشد. و هر لنگه می تواند تا 900 کیلوگرم وزن را تحمل نماید.

برای چه قسمت هایی استفاده از درب و پنجره لیفت کشویی مناسب است؟

همه ما دوست داریم هنگام دیدن مناظر زیبای طبیعت مانعی در راه خود نداشته باشیم. به همین دلیل برای خانه هایی که در باغ، جنگل و … هستند و یا حیاطی زیبا دارند، نمایی رو به استخر و یا دریا دارند استفاده از درب و پنجره هایی توصیه می شود که دید کاملی به فرد بدهند از همین رو درب و پنجره لیفت کشویی در این قسمت ها استفاده می شود زیرا هنگام باز شدن به طور کلی از منظره رو به رو کنار می روند و دیدی یکپارچه را به افراد می دهند. سیستم لیفت کشویی قطر بیشتر نسبت به درب و پنجره کشویی معمولی دارد و همین مسئله باعث می شود بتواند وزن زیاد شیشه های یکپارچه را تحمل کند. در صورتی که پنجره ها قطر بیشتر از 12 سانتی متر داشته باشند می توان یراق آلات لیفت را بر روی آن ها نصب کرد.

پنجره لیفت اند اسلاید چه تفاوتی با پنجره ریلی دارد؟

شاید برای شما سوال شده باشد که پنجره لیفت کشویی یا لیفت اند اسلاید شباهت زیادی با پنجره ریلی دارد. پس عامل تفاوت آن ها در چیست؟

 • درب و پنجره های لیفت کشویی یا لیفت اند اسلاید و ریلی از انواع پنجره کشویی محسوب می شوند با این تفاوت که این دو مدل جدید تر و پیشرفته تر هستند. اما عایق بندی آن ها و امنیت شان بسیار بالا تر از مدل قدیمی تر است و حتی در مدل لیفت اند اسلاید امنیت درب و پنجره به بیشترین میزان خود رسیده است.
 • در مدل ریلی درب ها بر روی قرقره قرار می گیرند سپس فرد دسته را به سمت چپ یا راست می کشد و درب بر روی ریل به آرامی حرکت می کند. در مدل لیفت اند اسلاید فقط زمانی که می خواهید در را حرکت دهید بر روی قرقره قرار می گیرد و در غیر این صورت کاملا قفل شده و با دسته ای که در داخل قرار دارد این مسئله اتفاق می افتد. این روش جدید باعث بالا رفتن امنیت درب و پنجره های لیفت اند اسلاید شده است. علاوه بر این عملکرد سه گانه قفل و کارکرد ریل، از باز شدن در از بیرون جلوگیری می کند.
 • مدل لیفت اند اسلاید را می توان در حالت نیمه باز قفل کرد اما در مدل ریلی این مسئله امکان پذیر نمی باشد در نتیجه ممکن است برای کودکان خطرناک باشد.
 • حداکثر وزنی که پنجره ریلی می تواند تحمل کند 200 کیلوگرم است اما پنجره های لیفت اند اسلاید می تواند تا وزن های بالاتر را هم تحمل کند. از همین رو برای ابعاد بزرگ تر باید از این مدل استفاده بشود در غیر این صورت باز و بسته کردن درب و پنجره به سختی اتفاق می افتد.

از لحاظ ظاهری درب و پنجره های ریلی شباهت زیادی با مدل لیفت اند اسلاید دارد اما با بررسی دقیق تر می توان به تفاوت های آن ها پی برد. به همین دلیل در صورتی که به دنبال امنیت بیشتر و عایق بندی بالاتری هستید باید به سراغ مدل لیفت اند اسلاید بروید.

قیمت درب و پنجره لیفت کشویی

درب و پنجره با سیستم لیفت کشویی قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع درب و پنجره دارد. عواملی مانند ابعاد درب و پنجره، کیفیت پروفیل مورد استفاده در آن، برند درب و پنجره مورد نظر، یراق آلاتی که در آن استفاده می شود، هزینه حمل و نقال و دستمزد نصاب همگی بر قیمت نهایی آن تاثیرگذار هستند. از همین رو نمی توان یک قیمت ثابت برای همه در نظر گرفت. شما می توانید با در نظر داشتن درب و پنجره مورد نظر خود اطلاعات دقیق تری از کارشناسان مجموعه درسا پلاس در این زمینه دریافت نمایید.